دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 21951
تعداد نوشته ها : 23
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

باشرکت در نظرسنجی از لینک زیر از مردم فلسطین در برابر جنایات صهیونیسم حمایت کنید
 لطفا اطلاعیه مربوط به این نظر سنجی را در سایت یا وبلاگ خود قرار دهید
در این سایت نظر سنجی های دیگری نیز در حمایت از ایران وحزب الله در برابر صهیونیسم موجود است

لینک سایت نظرسنجی

دسته ها :

به نام خدا

 

تقریباً 40 سال از زمانی که تحقیق پیرامون کدهای عددی قرآن آغاز شد می گذرد در حالیکه این تحقیقات روزبه‌روز درحالِ‌گسترش بوده است. آنچه در اینجا بدان می‌پردازیم بررسیِ حتی‌الامکان مستدل و موجزِ اینگونه تحقیقات با سعی در دوری از اشتباهات است.

 

از آنجا که فایلهایی که به HTML یا WORD توسط کاربران مختلف دریافت می شوند به‌ویژه در موردِ اعداد و علائم و با درنظرگرفتنِ وجود فونت‌های گوناگون ممکن است دقیقاً به همان شکل که تهیه شده‌اند ظاهر نشوند لازم است گفته شود که تنها فرمتِ PDF مقالات زیر مورد تأیید است (که لازم دارد نرم افزار آکروبات ریدر را نصب کرده باشید). با این حال پیوندی به فُرمَتِ  WORD این مقالات نیز وجود دارد.

 
مصرانه تقاضا داریم اگر مایلید بتوانیم با ارسال Email شما را از سایت یا سایت‌های جایگزین یا جدیدی آگاه کنیم که حاوی مطالبی در مایه‌ی مطالبی هستند که در این سایت مطرح شده است یک Email به آدرس ما بزنید ولو اینکه حاوی اظهارنظری از شما نباشد.


همچنین کلیه‌ی پیشنهادات، انتقادات، مطالب جدید یا قدیمی مطرح نشده، اطلاع‌رسانی و امثالهم که از جانب شما ارائه گردد در ارتقای کیفی مطالب در ویرایش‌های جدید آنها درنظر گرفته خواهد شد و بابت آن قدردان شماییم.
 
0- مقدمه  به روز شده در 15 مرداد 88 یا 2009, 6 AUG

1- شیعه و نوزده


2- هشدار قرآن به امریکائیان


3- دَجّال


4- اعجاز علمی و عددی قرآن به روز شده در 29 اردیبهشت89 یا 2010, 19 MAY


5- زمان قیامت   به روز شده در 3 آبان88 یا 2009, 25 OCT


6- نوزده در قرآن   به روز شده در 15 مرداد 88 یا 2009, 6 AUG


7- قرآن بدونِ زوائد


8- کیفیت قیامت


9- جِن


10- علی در قرآن


11- تناسخ در قرآن   به روز شده در 3 آبان88 یا 2009, 25 OCT


12- خلقت انسان


13- خلقت جهان


14- مواردی دیگر در قرآن   به روز شده در 3 آبان88 یا 2009, 25 OCT 

 

 

برای اطلاعات بیشتر به اینجا رجوع کنید.


به نشانه‌ی آنکه خدا زنده است و ما نیز:
 
-زمانی در پی نامی و بزرگی را در این دنیا می‌دانی و اکنون که تجربیات زیادی را بر تو گذرانده‌ام فقط می‌خواهی وظیفه‌ای که به تو احاله شده است را به‌انجام رسانی و دغدغه‌ات تشخیص درست کارهایی است که از تو می‌خواهم. (10ر5ر89)

 

- شیطان به‌خاطرِ نادانی و ندانم‌به‌کاری و عداوتی که با شما دارد باعث دردسرهایی برای شما می‌شود. از او انتظارِ دوستی و رحم و مروت نداشته باشید. من و فرشتگانم تا زمانی که بخواهید محافظ و راهبر شما هستیم. نگران نباشید و بدون نومیدی همواره این را بخواهید. خدا با شماست اگر شما با خدا باشید. (26ر4ر89)
 
 
- بندگانِ کوچکِ من، آیا از هدیه‌های کوچکم به شما خوشحال می‌شوید؟ خوشحال شوید و بدانید که هدیه‌هایِ بسیار بزرکتری برایتان دارم اگر همچنان بیش از پیش بندگی کنید. (13ر4ر89)
 

- عیب شما آدمیان این است که اگر ضعیف باشید نیمه‌ی شیطانی شما بر تمام وجودتان غلبه می‌کند و حُسن شما این است که اگر قوی باشید نیمه‌ی رحمانی شما بر کُلّ وجودتان مستولی می‌شود و می‌تواند از شما موجودی حتی برتر از فرشتگان بسازد. همیشه به‌یاد داشته باشید که شیطان موجود ضعیفی است، خود را تقویت کنید. (10ر4ر89)

 

 
- بارِشِ برکت من بی‌شمار است و بی‌منّت. این شیطان است که مذبوحانه و با دستپاچگی سعی می‌کند به دستِ هر کدام از شما چتری دهد و آنرا به عنوانِ حفاظت از سلامتیتان توجیه کند. (10ر4ر89)
 


- هر کس زبانِ شنواییِ مخصوص به‌خود را دارد. اگر اراده کنید که بشنوید اراده می‌کنم که با زبانِ گوشتان با هرکدام از شما سخن گویم. بی‌نهایت راهِ مختلف به منِ واحد منجر می‌شود، و بی‌نهایت زبانِ مختلف با منِ واحد سخن می‌گوید. (9ر4ر89)

 
- اهمیتی که به پیامبران بعد از مرگشان داده شده است غالباً بسیار بیش از زمان حیاتشان بوده است و این دو دلیل متضاد دارد: 1- جُهّالِ بت‌ساز  2- دانایانِ دیرباور.  وجودِ هر دو دسته بعد از مرگ پیامبران گسترش یافت. سعی کنید دانایی سلیم‌النفس و پذیرا و خوش‌باور و زودبازده باشید. (8ر4ر89)

 

- شما ماهیان را دریای عشق و رحمت من فراگرفته است و جون غرق در آنید از آن بی‌خبرید. از دایره‌ی عشق من بیرون نیفتید که خواهید مُرد. (8ر4ر89)

 

- اگر عشق ندارید لااقل عاقل باشید. اگر عاشقِ عزیزِ مطلق نیستید شرط عقل است که با او درنیفتید. (8ر4ر89)

 

- آیا مرا مسخره کرده‌اید که جون کلاغ زمین را نوک می‌زنید و دولا و راست می‌شوید و اورادی که هیچ نمی‌فهمید می‌خوانید و اسم آنرا ارتباط با من نهاده‌اید و تصور می‌کنید که اگر این مسخره بازی را به‌جانیاورید دچار عذاب جهنمم می‌شوید؟ مطمئن باشید با به‌جا آوردن آن به این‌گونه، این احتمال بیشتر است. آنچه مقرر کرده بودم این بود که سعی کنید لااقل قالب‌های عبادیِ موجودتان، که تغییرِ آن برایتان سخت بوده و هست، را روح ببخشید و ارتباطتتان با من را واقعی کنید. من ارتباط واقعی شما با خودم را می‌خواهم به هر طریقی که باشد، و از آنچه حجاب بین من و شما ایجاد می‌کند بیزارم ولو قالبی عبادی-سنتی باشد. (8ر4ر89)

 

- آنچه در دنیا هستید تذکری است برای آنچه در عُقبی باید باشید. آنچه می‌بینید تذکری است برای آنچه نمی‌بینید. اگر چشم بگشایید تمام حرکات و سَکَناتِ پیرامونتان زبانِ تذکرِ مستقیم و غیرِ مستقیمِ منند که مرا بیابید در توی‌تویِ همه چیز، و سراپا خدایی شوید. هرچه شما خدایی‌تر شوید زبانِ صحبتم با شما مستقیم‌تر خواهد شد. (7ر4ر89)


 

- عاشق و معشوقی بودند که مدتها با هم نَردِ عشق می‌باختند. روزی عاشق بر اثرِ سانحه‌ای دچار فراموشی شد. اکنون که مدتی است از سانحه می‌گذرد عاشق هنوز دچار فراموشی است و معشوقِ خود را هر روز در میان اطرافیانش می‌بیند و بی‌تفاوت از کنارش می‌گذرد. توجهش به او ویژه نیست. کاش این عاشق با دقتِ بیشتری به اطرافش بنگرد و به خودش کمک کند تا خاطره‌های دور برای او جان گیرد و کم‌کم آنقدر نزدیک و گرم شود که عشق معشوق شناخته شده‌ای که همواره در کنارش بوده است سراسرِ وجودش را آتشین کند. (7ر4ر89)

- تفاوت انسان‌ها در میزان باور آنها به من است. چه بسا نامتدینیی که در اوج ناامیدی‌ها ایمانشان به من افزایش یافت و چه بسا متشرعینی که با بهانه قرار دادنِ من از من دوری جستند. انسان‌ها چیزی را می‌بینند که می‌خواهند و به چیزی دست می‌یابند که دنبال می‌کنند. (30ر3ر89)

 

 

 

 

- شما را چه شده است که به‌نام دین آنهایی را که خلق را به‌سویم می‌خوانند منکوب، محدود، و معدوم می‌کنید و به فساد خلق راضی‌ترید تا، به‌خیال خود، به وجود رقیبی برای خود. اما آنها که خالصانه یاریم می‌کنند تا مردم را به من متوجه کنند آنقدر فرزانه و خردمندند که نمی‌توانند رقیب شما نابخردان تلقی شوند. (30ر3ر89)


- این منم که اراده کرده‌ام پیام‌هایم از جای‌های مختلف کره‌ی شما همزمان برای همه ارسال شود زیرا که جهانتان به دهکده‌ای کوچک تبدیل شده است. (25ر3ر89)

- هر روز مرا یاد آور، در خانه، در مسجد، در کلیسا، در کنیسه، در بتکده، در تنهایی یا میان جمع، ...، و هر جایی که من بیادآمدنیم. و سعی کن فراموش کنی آنچه تو را از یاد من دور می‌کند، در خانه، در مسجد، در کلیسا، در کنیسه، در بتکده، در تنهایی یا میان جمع، ...، و هر جایی که از یادرفتنیم. بیادم باش ولو خارج از نماز، و فراموش کن مایه‌های غفلت را ولو در نماز. (18ر3ر89)

 

- همواره با خدا باش تا کمک‌های نامحسوس من کم‌کم محسوس شود تا از آنها بیشتر لذت بری. (16ر3ر89)- گروهی از شما، می‌پرسند خوب که چه؟ اینگه خوبی خوب است و بدی بد است چه دردی از ما دوا می‌کند؟ خبر ندارند که نتایجِ سخت به روش‌های نرم به‌دست می‌آید. خبر ندارند که خوبی و تلطیف روح و توجهتان به من کارِ اصلیِ نجاتتان از این گندابِ درد، که چنان فراگرفته استتان که به هیچ چیز جز آن اصالت نمی‌دهید، را انجام می‌دهد. (13ر3ر89) 

 

 

 

 

 

 

 

- چرا مرا سپاسگزار نیستید که درصورتی‌که بدانم طالبید تمامِ راه‌هایتان را به‌سویِ خودم ختم می‌کنم حتی بیراهه‌هایی که شیطان جلویِ پایتان می‌گذارد؟ (12ر3ر89)

 

 

- روزی یکی از پیامبرانِ خدا نزد خدا نالید که چرا برای آگاه کردنِ این مردمِ ناآگاه و متعصب در نادانیِ خود، باید اینقدر زحمت بکشیم و دستِ آخر چندان نتیجه‌ای نیز نگیریم؛ بگذار بهشتت برای دوستانت و جهنمت برای ایشان باشد، و مگر‌نه به‌گفته‌ی خودِ ایشان جهنم را بیهوده خلق نکرده‌ای و باید مأوای عده‌ای باشد. خدا پاسخ داد شما نیز از غافلین بودید و درطولِ دوران‌ها به‌همتِ یارانم آگاه شدید. همه‌ی ابنای بشر قسمت‌هایی از منند و غافل نخواهند ماند. آگاه‌شدگانِ آنان، روشن ‌شدگانتان، پیامبر و یارِ من خواهند شد تا دیگران را به‌راهم آرند. بهشت جایِ پیامبران است و نهایتاً جهنم خالی خواهد ماند. (9ر3ر89)- همانگونه که در عشق‌های کوچک-مقیاسِ خود رؤیت‌های کوتاهِ عریانِ نگار، شما را برای رسیدن به او و کسب حظ کامل تحریک می‌کند رؤیت گاهگاهِ عریانِ من از پس حجاب‌هایی که فعلاً بین من و شما وجود دارد شما را برای رسیدن به من و درک حظ کامل از حضورم تحریک خواهد کرد. بکوشید حجاب‌ها را کنار زنید و عریان ببینیدم. (7ر3ر89)

- پیام‌های من برای شما همچون امواج فرستنده‌ای در فرکانس‌های مختلف و به‌طورِ دائم درحالِ گسیل است. این شما هستید که باید گیرنده‌ی خود را روشن کنید. مرا باکی نیست و پیام‌هایم هدر نمی‌رود اگر گیرنده‌های زیادی خاموش باشد یا پیام‌هایم کامل دریافت نشود، حتی اگر این بلا بر سرِ پیام‌های خصوصی بیاید. لطف من بسیار عمیم است و شما را بسیار بیش از آنچه می‌پندارید دوست دارم. (7ر3ر89)

- چه چیزی را لذت بخش‌تر از این می‌یابید که خود را در کالبد روح خالص در میان روح‌های بزرگِ واله و مشتاق و روان به‌سوی من بازیابید؟ (1ر3ر89)

 

 
- شیطان موجود بدبختی است. گاهی موفق به بدخواهی‌هایی برای بندگانِ یارِ من می‌شود، اما این من هستم که آن بدبیاری‌های را تبدیل به نقاط مثبت دیگری برای هدایت یارانم می‌کنم.  (30ر2ر89)

- شالوده‌ی هستی عشق به من است. میزان این عشق و کشش در شما نشاندهنده‌ی این است که تا چه حد شما بر فطرت خود مانده‌اید.  (30ر2ر89)

 

- همه از یکی می‌گویند. اما چرا همدیگر را تحمل نمی‌کنند؟ آیا برای اینکه خود را بهتر می‌دانند، یا تنها خود را برحق و دیگران را باطل می‌انگارند؟ چگونه از توحید به تفرقه می‌گرایند و با همه‌ی تکثرها در او مجموع نمی‌شوند. (24ر2ر89)


- انسان، بی خدا هیچ نیست. دنیا بی خدا جایِ بودن نیست. در شگفت باید بود از چگونه بودن بی او. آیا بی حضورِ او حوصله‌اتان سر نمی‌رود؟ آیا دلتان هوای او را نمی‌کند؟ (24ر2ر89)

-میدانی چگونه کلامم بر زبانت جاری خواهد شد؟ کافی است در مقابل جریان هدایتی که در تو جاری می‌گردد مقاومت نکنی. (22ر2ر89)

 

 


 

دسته ها :

 

ShMessenger 3.1.7 نسخه جدیدِ کم مصرف ترین نرم افزار چت

ارسال شده توسط حامد صفا در ۳۱ تیر, ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۵۸

بار دیگر قصد معرفی یک نرم افزار Messenger برای Mobile را داریم که با استفاده از آن قادرید تا در تلفن همراه خود اقدام به چت با دوستان خود در سرویسهای Yahoo – Gmail و MSN کنید .

 

قبلاً نیز چند نرم افزار برای Chat با تلفن همراه در سایت موبایل ها معرفی شده بود ، اما نرم افزاری که اینبار قصد معرفی آن را داریم دارای امکانات باورنکردنی و جالبی است که آن را از همه مسنجرهای دیگر متمایز می کند …

 

نرم افزار Sh Messenger که به تازگی نسخه جدید آن نیز ارائه شده است ، یک نرم افزار با پلات فرم جاوا است که شباهت بسیار زیادی با نسخه یاهومسنجر تحت PC دارد  و دارای امکانات متفاوت و منحصر به فردی است که در ادامه مطلب به شرح مفصل آن خواهیم پرداخت .

 

 

نرم افزار چت sh messenger - موبایل ها دات کام

 

امکانات نرم افزار Sh Messenger 3.1.7 :

 

- پشتیبانی از زبان فارسی و نمایش صحیح متون فارسی!
- برقراری امکات چت و گفتگو با دوستان خود در سرویسهای مختلف Yahoo – MSN – GTalk
- نمایش و ارسال تمامی شکلکهای یاهو (حتی شکلکهای جدید یاهو نسخه 9 و شکلکهای مخفی)
- توانایی نمایش دوستان Invisible !
- اطلاع از Online و Offline شدن دوستانتان
- استفاده از صداهای آشنای یاهو مسنجر
- امکان Add و Remove آی دی
- امکان ارسال PM های گروهی
- امکان نمایش Avatar
- امکان ارسال فایل (Send File)
- امکان گرفتن یک عکس از دوربین گوشی و فشرده کردن آن و ارسال برا دوستان خود
- کمترین هزینهSend و Receive در بین تمامی مسنجرهای موبایل !
- امکان اجرا در اکثر تلفنهای همراه
- ظاهر زیبا و استفاده آسان
- امکان تغییر پوسته (Theme)
- امکان Message Archive
- قابلیت باز کردن چند آی دی مختلف !

 

 

 

 

پشتیبانی از زبان فارسی ! : بله درست است ، اگر دقت کرده باشید هیچکدام از نرم افزارهای مسنجر موبایل قادر به پشتیبانی از حروف یونیکد فارسی نیستند و لذا شما قادر به مشاهده پیامهای دوستانی که فارسی تایپ شده اند نیستید . اما نرم افزار Sh Messenger Platinum برای اولین بار به صورت کامل از زبان فارسی پشتیبانی کرده و قادر به نمایش و یا ارسال حروف فارسی است .
برقراری امکات چت و گفتگو با دوستان خود در سرویسهای مختلف : با استفاده از Sh Messenger قادر به برقراری چت و گفتگو بین سرویس های مختلف chat از جمله Yahoo و Gmail و MSN هستید که شما را قادر می سازد تا همزمان با دوستان خود در هر سه سرویس در ارتباط باشید .
نمایش و ارسال شکلکهای یاهو : یکی دیگر از مزیتهای این نرم افزار امکان استفاده از تعداد زیادی از شکلک (Smile) های پر طرفدار Yahoo و همچنین نمایش Smile‌ های ارسالی دوستانتان در نرم افزار می باشد .
نمایش دوستان Invisaibe : بله درست است … برای اولین بار با استفاده از قابلیت Spy این نرم افزار می توانید تا در هر لحظه بفهمید که آیا دوست شما واقعاً آفلاین است و یا به صورت مخفی (Invisible) آنلاین شده است !
اطلاع از Online و Offline شدن دوستانتان : قابلیت جالب دیگری که این نرم افزار دارد ، نمایش آنلاین و آفلاین شدن دوستان شما در مسنجر است . (دقیقا مشابه سرویس Yahoo Messenger در کامپیوترتان که وضعیت آفلاین و آنلاین شدن دوستانتان را در کنار ساعت ویندوز نمایش می دهد)
استفاده از صداهای آشنای یاهو مسنجر : یکی دیگر از قابلیتهای جالب این نرم افزار استفاده از صداهای آشنای یاهو مسنجر است . عمل آنلاین و آفلاین شدن دوستان ، Buzz!!! و …. دقیقاً مشابه صداهای Yahoo Messenger شبیه سازی شده اند .
امکان Add و Remove آی دی : با استفاده از این قابلیت می توانید تا اقدام به اضاغه نمودن یک ID جدید و یا حذف یکی از دوستانتان از لیست موجود کنید .
امکان ارسال PM های گروهی : قابلیت جالب دیگری که این نرم افزار دارد ، امکان ارسال پیام (PM) به یکباره برای تمامی دوستان خود در یک Group خاص است که شما را قادر می سازد تا یک پیام را به یکباره برای دوستان زیادی ارسال کنید همچنین قادر به ارسال PM برای افرادی که در Add List شما وجود ندارند نیز مهیا شده است .
امکان نمایش Avatar : یکی دیگر از قابلیتهای منحصر به فرد این نرم افزار امکان نمایش Avatar دوستانتان و همچنین درج یک عکس دلخواه به عنوان Avatar است .
امکان ارسال فایل (Send File) : یکی دیگر از قابلتهای Sh Messenger قابلیت ارسال فایل است ! همچنین با امکان مشابه دیگری که این نرم افزار در اختیار شما قرار می دهد ، قادرید تا یک عکس با استفاده از دوربین تلفن همراه خود بگیرید تا خود نرم افزار آن را برای طرف مقابل ارسال کند .
کمترین هزینهSend و Receive : این نرم افزار نسبت به نرم افزارهای مشابه کمترین میزان دریافت و ارسال اطلاعات را دارد ، لذا هزینه اندکی را برای متصل بودن می پردازید .
امکان اجرا در اکثر تلفنهای همراه : از آنجایی که این نرم افزار با استفاده از پلات فرم جاوا تهیه شده است لذا قادرید تا از آن در اکثر تلفنهای همراه قابل نصب و اجرا است . تاکنون تیم موبایل ها دات کام این نرم افزار را در مدلهای مختلف سونی اریسکون و نوکیا مورد آزمایش قرار داده است .
ظاهر زیبا و استفاده آسان : ظاهر بسیار زیبای نرم افزار و امکان استفاده آسان از نرم افزار از دیگر قابلیتهای مفید این نرم افزار به شمار می رود . شایان ذکر است Sh Messenger تنها نرم افزار جاوا ایست که برای تایپ هنگام چت پنجره جدیدی برای تایپ باز نمی شود و در همان پنجره گفتگو با دوستتان همزمان که قادر به مشاهده پیامهای وی هستید ، قادر به ارسال پیام برای وی می باشید .
امکان تغییر پوسته (Theme) : یکی دیگر از قابلتهای جالب این نرم افزار قابلیت تغییر پوسته یا همان theme نرم افزار است که شما را قادر می سازد تا محیط متفاوتی را مطابق با سلیقه خود برای چت و گفتگو ایجاد کنید .
امکان Message Archive : ذخیره تمامی متن گفتگوهایتان و امکان دسترسی به آنها از طریق سایت نرم افزار از دیگر قابلیتهای منحصر به فرد این نرم افزار است . ضمن اینکه می توانید امکان ذخیره اتوماتیک پیام ها را نیز از طریق سایت نرم افزار غیر فعال سازید .

 

برای استفاده از نرم افزار ابتدا لازم است تا یک Account برای خود در سایت نرم افزار ایجاد کنید . برای این کار ابتدا به صفحه ثبت نام مراجعه کرده و پس از ثبت نام در سایت می توانید با وارد کردن نام کاربری (Username) و کلمه عبور (Password) و سپس نام کاربری و کلمه عبور خود در سرویس Yahoo یا GTalk یا MSN ، در نرم افزار نصب شده در تلفن همراه ، وارد محیط Chat شوید . دقت داشته باشید هنگام ثبت نام هر کشوری را غیر از کشور ایران انتخاب کنید چرا که به دلیل تحریم ، با انتخاب کشور ایران اکانت شما هرگز فعال نخواهد شد !

 

دانلود نرم افزار Sh Messenger نسخه 3.1.7 (مورد استفاده برای تمامی تلفنهای همراه پشتیبانی کننده از جاوا)

 

پسورد : www.mobileha.com

 

دانلود نسخه مخصوص تلفنهای همراه پاکت پی سی ( shMessenger.jar / shMessenger.jad)

 

دانلود نسخه مخصوص تلفنهای همراه با سیستم عامل ویندوز موبایل (shMessenger.jar / shMessenger.jad)

 

حجم : 198 کیلوبایت

 

ورود به صفحه ثبت نام نرم افزار Sh Messenger

 


مربوط به Pocket PC و ویندوز موبایل, سیمبیان 60 نسخه 3, نرم افزار موبایل, نرم افزارهای UIQ, نرم افزارهای UIQ-3, نرم افزارهای جاوا, نرم افزارهای سری 60 | ۱۱ نظر »

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته ها :

 

ادیسون در سنین پیری پس از کشف لامپ، یکی از ثروتمندان آمریکا به شمار می رفت و درآمد سرشارش را تمام و کمال در آزمایشگاه مجهزش که ساختمان بزرگی بود هزینه می کرد. این آزمایشگاه، بزرگترین عشق پیرمرد بود. هر روز اختراعی جدید در آن شکل می گرفت تا آماده بهینه سازی و ورود به بازار شود. در همین روزها بود که نیمه های شب از اداره آتش نشانی به پسر ادیسون اطلاع دادند که آزمایشگاه پدرش در آتش می سوزد و حقیقتاً کاری از دست کسی بر نمی آید و تمام تلاش ماموان فقط برای جلوگیری از گسترش آتش به سایر ساختمانها است. آنها تقاضا داشتند که موضوع به شکل مناسبی به اطلاع پیرمرد رسانده شود.

پسر با خود اندیشید که احتمالاً پیرمرد با شنیدن این خبر سکته می کند و لذا از بیدار کردن او منصرف شد و خودش را به محل حادثه رساند و با کمال تعجب دید که پیرمرد در مقابل ساختمان آزمایشگاه روی یک صندلی نشسته است و سوختن حاصل تمام عمرش را نظاره می کند. پسر تصمیم گرفت جلو نرود و پدر را آزار ندهد. او می اندیشید که پدر در بدترین شرایط عمرش بسر می برد.

ناگهان پدر سرش را برگرداند و پسر را دید و با صدای بلند و سر شار از شادی گفت: «پسر تو اینجایی؟ می بینی چقدر زیباست! رنگ آمیزی شعله ها را می بینی! حیرت آور است! من فکر می کنم که آن شعله های بنفش به علت سوختن گوگرد در کنار فسفر به وجود آمده است. وای! خدای من، خیلی زیباست! کاش مادرت هم اینجا بود و این منظره زیبا را می دید. کمتر کسی در طول عمرش امکان دیدن چنین منظره زیبایی را خواهد داشت. نظر تو چیست پسرم؟»

پسر حیران و گیج جواب داد: «پدر تمام زندگیت در آتش می سوزد و تو از زیبایی رنگ شعله ها صحبت می کنی؟ چطور میتوانی؟ من تمام بدنم می لرزد و تو خونسرد نشسته ای!»

پدر گفت: «پسرم از دست من و تو که کاری بر نمی آید. مأمورین هم که تمام تلاششان را می کنند. در این لحظه بهترین کار لذت بردن از منظره ایست که دیگر تکرار نخواهد شد. در مورد آزمایشگاه و باز سازی یا نو سازی آن فردا فکر می کنیم. الآن موقع این کار نیست. به شعله های زیبا نگاه کن که دیگر چنین امکانی را نخواهی داشت.»

توماس آلوا ادیسون سال بعد مجدداً در آزمایشگاه جدیدش مشغول کار بود و همان سال یکی از بزرگترین اختراعات بشریت یعنی ضبط صدا را تقدیم جهانیان نمود. آری او گرامافون را درست یک سال پس از آن واقعه اختراع کرد.

دسته ها :
قبرستان

یکى از ایستگاه‌های هولناک قیامت لحظه‌ای است که انسان از قبر خود بیرون مى آید و این ساعت یکى از آن سه ساعتى است که سخت‌ترین ساعت ها  و وحشتناک‌ترین لحظه ها  براى فرزندان آدم است .

خدای سبحان در سوره‌های زخرف و معارج در آیات 83 و 42 می‌فرماید: «فَذَرْهُمْ یَخُوضُوا وَ یَلْعَبُوا حَتَّى یُلَاقُوا یَوْمَهُمُ الَّذِی یُوعَدُونَ»؛ یعنی آنان را به حال خود واگذار تا در باطل غوطه‏ور باشند و سرگرم بازى شوند تا روزى را که به آنها وعده داده شده است ملاقات کنند [و نتیجه کار خود را ببینند]! 

رب جلیل  در ادامه همان آیه در سوره معارج می‌فرماید: «یَوْمَ یَخْرُجُونَ مِنَ الْأَجْدَاثِ سِرَاعًا کَأَنَّهُمْ إِلَى نُصُبٍ یُوفِضُونَ خَاشِعَةً أَبْصَارُهُمْ تَرْهَقُهُمْ ذِلَّةٌ ذَلِکَ الْیَوْمُ الَّذِی کَانُوا یُوعَدُونَ»؛ یعنی: روزى که از گورها [ى خود] شتابان برآیند، گویى که آنان به سوى پرچمهاى افراشته مى دوند. دیدگانشان فرو افتاده، [غبارِ] مذلّت آنان را فرو گرفته است. این است همان روزى که به ایشان وعده داده مى‏شد.

از عبدالله بن مسعود روایت شده که گفت: من در خدمت حضرت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) نشسته بودم که آن جناب فرمود: همانا در قیامت پنجاه موقف است هر موقفى هزار سال؛ موقف اول بیرون آمدن از قبر است که هزار سال با بدن برهنه و پاى برهنه با حال گرسنگى و تشنگى در جایى نگهدارى مى شوند، پس هر کس از قبر خود با ایمان بخدا و به بهشت و دوزخ و بعث و حساب و قیامت بیرون آید و بخدا و پیامبر اقرار کند از تشنگى و گرسنگى نجات خواهد یافت . 

حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) در نهج البلاغه فرموده: و ذلک یوم یجمع الله فیه الاولین و الآخرین لنقاش الحساب و جزاء الاعمال خضوعا قیاما قد الجمهم العرق و رجفت بهم الاءرض و احسنهم حالا من وجد لقدمیه موضعا و لنفسه متسعا(1) ؛ روزى که خداوند اولین آفریده شده و آخرین آنان را براى رسیدگى به حساب و اعمالشان در یک جا جمع فرماید و حال مردم در آن روز به این نحو است که خاضع و فروتن ایستاده اند، و عرقهاى ایشان تا دهنهاى ایشان رسیده و زمین، ایشان را به سختى و شدت مى جنباند و از میان مردم حال آن کسى خوب است که براى قدمهاى او جایى باشد و به قدر کافى توان نفس‍ کشیدن را داشته باشد.

سید بن طاووس در کتاب اقبال از حضرت رسول صلى الله علیه و آله روایت کرده که هر کسى که در ماه شعبان هزار مرتبه بگوید: "لا اله الا الله و لا نعبد الا ایاه مخلصین له الدین و لو کره المشرکون" حق تعالى براى او، عبادت سال را بنویسد و گناهان او را محو کند و روز قیامت از قبرش بیرون بیاید در حالى که چهره‌اش مانند ماه شب چهارده درخشان باشد.

و شیخ بزرگ کلینى از حضرت صادق ال محمد (علیه السلام) روایت کرده: که مثل مردم، هنگام ایستادن در روز قیامت مانند تیر است در ترکش ؛ یعنى همچنانکه تیرها را دسته کرده در ترکش جاى مى دهند به حدى که از تنگى تکان نمى خورند، همین طور جاى آدمى در آن روز به حدى تنگ است که توان حرکت از جاى خود ندارد.

 

کیفیت بر انگیختن مردگان

آری این ایستگاه ، توقف گاهی است، وحشتناک و بزرگ و شایسته است، مطالبى را پیرامون چگونگی برانگیخته شدن و بیرون شدن از قبر و انتقال  برخی از  اشخاصى به سوی صحرای محشر را  بیان کنیم .

 

 

محبت امیر المومنین علی(علیه السلام) راه رهایی

شیخ صدوق روایت کرده از عبد الله بن عباس از حضرت رسول صلى الله علیه و آله که آن حضرت فرمود: کسى که در ولایت و امامت "على" شک دارد روز قیامت در حالى برانگیخته مى شود که در گردنش طوقى از آتش باشد که داراى سیصد شعبه است که بر هر شعبه اى از آن ، شیطانى باشد که رو،ترش ‍ کند در روى او و آب دهن افکند در صورت او.(2)

قبرستان

 

نتیجه نپرداختن حقوق و اموال الهی

شیخ کلینى از حضرت امام محمد باقر(علیه‌السلام) روایت کرده که خداوند تبارک و تعالى روز قیامت مردمانى را از قبرهایشان برمى انگیزد که دستهایشان به گردنهایشان بسته شده بحدى که توان کوچکترین چیزى را ندارند و فرشتگان با ملامت و سرزنش به آنها مى گویند اینها مردمى هستند که حق خداوند را در اموالشان ندادند.

 

سزای سخن چینی و نمامی

شیخ صدوق از حضرت رسول صلى الله علیه و آله در حدیث طولانى روایت کرده که هر کس بین دو نفر نمامى و سخن چینى کند خداوند در قبر آتشى بر او مسلط مى سازد که بسوزاند او را تا روز قیامت ؛ پس چون از قبر خود بیرون آید مسلط فرماید حق تعالى بر او چهار مار سیاه بزرگى که گوشت او را با دندان بکند تا داخل جهنم شود.(3)

حضرت کلینى(ره) از امام صادق(علیه‌السلام) روایت کرده که فرمود: هر کس برادر مؤمن خود را لباس زمستانى یا تابستانى بپوشاند، خداوند سختیهاى مرگ را بر او آسان کند، و گشاد کند قبر او را و آنگاه که از قبر خود بیرون آید فرشتگان را با مژده ملاقات کند؛ یعنى ملائکه او را بشارت دهند.

 

 

عاقبت نگاههای خائنانه

و همچنین شیخ صدوق  از حضرت رسول صلى الله علیه و آله روایت کرده که هرکس چشم خود را از نگاه کردن به زن نامحرم پر کند، حق تعالى او را روز قیامت در حالى محشور مى سازد که به میخهاى آتشین کشیده شده و سپس امر شود که او را به سمت آتش ‍ برند.

 

نتیجه میگساری در دنیا

بازهم شیخ صدوق  از حضرت رسول صلى الله علیه و آله روایت کرده که فرمود: خداوند روز قیامت شرابخوار را با روى سیاه و چشمهاى کبود و دهان کج محشور مى گرداند در حالى که آب از دهانش مى ریزد و زبان او را از قفایش بیرون کرده اند.

و در کتاب علم الیقین ملا محسن فیض کاشانی است که روایت شده در «صحیح اهل سنت» که شارب الخمر محشور مى شود روز قیامت در حالى که کوزه اى در گردنش بوده و قدح در دستش و بویش گندیده تر است از هر مردارى که بر زمین است ، نفرین و لعنت مى کند او را هر که از کنارش مى گذرد.(4)

 

نتیجه دو رنگی و نفاق در دنیا

شیخ صدوق از حضرت رسول صلى الله علیه و آله روایت کرده که فرمود: روز قیامت شخص دو رو و دو رنگ را مى آورند در حالى که زبانش از پشت سرش بیرون آمده و زبان دیگر از جلو رویش، در حالى که آتش از دهانش ‍ شعله ور است و مى گویند این مجازات دو روئى و دو زبانى است .

 

راه رهایی از این توقفگاه هولناک

چیزهایى که براى این توقف گاه  سخت و دشوار سودمند است ، بسیار است و ما به چند نمونه از آن اشاره مى کنیم :

ثواب تشییع جنازه

در حدیثى وارد شده که هر کس، جنازه اى را تشییع کند، حق تعالى بر او فرشتگانی را بگمارد که در دستانشان پرچم هایی است و تشییع کنند او را از قبرش ‍ تا محشرش .

شیخ صدوق از حضرت رسول صلى الله علیه و آله روایت کرده که فرمود: روز قیامت شخص دو رو و دو رنگ را مى آورند در حالى که زبانش از پشت سرش بیرون آمده و زبان دیگر از جلو رویش، در حالى که آتش از دهانش ‍ شعله ور است و مى گویند این مجازات دو روئى و دو زبانى است .

ثواب برطرف کردن غم و اندوه از چهره مردم

1- شیخ صدوق از حضرت صادق (علیه السلام) روایت کرده که هر کس، از مؤمنى اندوهى را برطرف کند، حق تعالى بر طرف کند از او اندوه هاى آخرت را و بیرون آید از قبر خود در حالیکه دلش خنک و سرد باشد.

قبرستان

2- شیخ کلینى و شیخ صدوق از "سُدیر صیرفى" روایت کرده اند در حدیثی طولانى که او گفت: حضرت صادق (علیه السلام) فرمود: که چون خدای سبحان، مؤمن را از قبرش بیرون آورد، بیرون شود با او مثالى یعنى قالبى و کالبدى که پیش روى او باشد، پس مؤمن هر چه ببیند، از هولهاى روز قیامت، آن مثال به او مى گوید: اندوهناک مشو و مترس و مژده باد تو را به سرور و کرامت از حق تعالى . و پیوسته او را بشارت دهد تا در مقام حساب ؛ پس حق تعالى حساب آسانى از او بگیرد و او را به بهشت فرمان دهد و آن مثال و قالب در جلو او باشد.

پس مؤمن به او گوید: خدا رحمت کند تو را خوب رفیقى براى من بودى؛ از قبر با من بیرون آمدى و پیوسته مرا به سرور و کرامت از حق تعالى بشارت دادى تا دیدم من آن را. پس تو کیستى ؟ گوید: من آن سرور و شادى هستم که بر قلب برادر مؤمن خود در دنیا وارد کردى ؛ حق تعالى مرا خلق فرموده تا تو را بشارت دهم .

 

پوشانیدن لباس به تن برادر مومن

حضرت کلینى(ره) از حضرت صادق (علیه السلام) روایت کرده که فرمود: هر که برادر مؤمن خود را لباس زمستانى یا تابستانى بپوشاند، خداوند سختیهاى مرگ را بر او آسان کند، و گشاد کند قبر او را و آنگاه که از قبر خود بیرون آید فرشتگان را با مژده ملاقات کند؛ یعنى ملائکه او را بشارت دهند و این روایت اشاره به آیه شریفه 103 سوره انبیاء است که می فرماید : لَا یَحْزُنُهُمُ الْفَزَعُ الْأَکْبَرُ وَتَتَلَقَّاهُمُ الْمَلَائِکَةُ هَذَا یَوْمُکُمُ الَّذِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ : آن وحشت بزرگ غمگینشان نکند و فرشتگان به دیدارشان آیند که این همان روزی است که شما را وعده داده بودند.

شیخ صدوق از حضرت رسول اکرم(صلى الله علیه و آله) روایت کرده که هر کس چشم خود را از نگاه کردن به زن نامحرم پر کند، حق تعالى او را روز قیامت در حالى محشور مى‌سازد که به میخ‌هاى آتشین کشیده شده و سپس امر شود که او را به سمت آتش برند.

 

قرائت "ذکری" که ذیلاً می آید درماه شعبان

سید بن طاووس در کتاب اقبال از حضرت رسول صلى الله علیه و آله روایت کرده که هر کسى که در ماه شعبان هزار مرتبه بگوید: "لا اله الا الله و لا نعبد الا ایاه مخلصین له الدین و لو کره المشرکون" حق تعالى براى او، عبادت سال را بنویسد و گناه او را محو کند و روز قیامت از قبرش بیرون بیاید در حالى که چهره اش مانند ماه شب چهارده درخشان باشد.

 

خواندن دعاى جوشن کبیر در اول ماه رمضان ، نیز یکی از راههای رهایی از این توقفگاه هولناک است.

 

نحوه برانگیخته شدن مجرمان در سرای قیامت

امین الدین طبرسى (رحمة الله علیه) در مجمع البیان از "براء بن عازب" نقل کرده که "معاذ بن جبل" نشسته بود نزدیک حضرت رسول اکرم(صلى الله علیه و آله) در منزل "ابو ایوب انصارى" پس معاذ گفت: یا رسول الله خبر دهید مرا از فرمایش خداوند متعال سوره نباء آیه 18 «یَوْمَ یُنفَخُ فِی الصُّورِ فَتَأْتُونَ أَفْوَاجًا»؛ یعنى روزى که دمیده شود در صور پس فوج فوج بیایید.

حضرت فرمود: اى معاذ پرسیدی از اتفاقی بزرگ، سپس فرمودند: ده گروه و صنف از امت من متفرق و پراکنده محشور و برانگیخته مى شوند که خداوند ایشان را از مسلمانان جدا کرده و رو و صورت هایشان را به این صورتها تغییر داده است، برخی به صورت بوزینه باشند، بعضى به صورت خوکها در آیند، برخی نگونسار باشند، به این طریق که پاهایشان از بالا و صورتهایشان از زیر و ایشان را با صورتهایشان به محشر بکشند، بعضى کور باشند که رفت و آمد کنند، بعضى کران و گنگان باشند که چیزى نفهمند، برخی زبانهایشان را بمکند در حالى که چرک و خون از دهانشان جارى باشد، بعضى با دستها و پاهاى بریده محشور شوند، بعضى به تنه هاى درخت آتشین آویخته باشند، بعضى از مردار، گندیده تر باشند، برخی پوشیده باشند از قطران (ترکیبی خاص از زغال سنگ) که تمام اندام ایشان را گرفته و پیراهنها به پوستهاى ایشان چسبیده باشد.

پس آنهائى که به صورت بوزینه اند اشخاصى هستند که سخن چینى و نمامى مى کردند. و آنهائى که به صورت خوکها باشند کسبهاى حرام داشتند و اما آنان که نگونسارند پس خورندگان ربا مى باشند. و آنان که کورند کسانى اند که به ستم داورى و قضاوت کرده اند و آنان که کر و گنگ مى باشند اشخاصى هستند که دچار عجب و خودبینى اند، آنان که زبانهایشان را مى مکند علما و قاضیانند که اعمالشان مخالف با گفتارشان مى باشد و آنان که دستها و پاهایشان بریده شده؛ کسانى اند که همسایگان خود را آزار داده اند و آنان که به دار آتشین آویخته شده اند کسانى هستند که سعایت و سخن چینى مى کنند و آنان که از مردار گندیده ترند، اشخاصى اند که حق خدا (حقوق شرعیه، زکوات واجبه و صدقات و خمس و ...) را که در اموالشان بوده، نداده اند و آنان که جبه هائى از قطران بر تن دارند مردم خودخواه و مغرورند.

 

برگرفته از منازل الاخره

تقدیم به روح مادرم  که با قرائت فاتحه ای او را میهمان می فرمایید

گروه دین و اندیشه تبیان، آقامیری


1- نهج البلاغه ترجمه شهیدى ، ص 93، خطبه102 .

 2- تفسیر فرات کوفى،  ص 372، حدیث 503، چاپ ارشاد اسلامى .

 3- ثواب الاعمال و عقاب الاعمال، شیخ صدوق ، ص 609.

4- علم الیقین، فیض کاشانى، 2/910، باب سوم ، فصل نهم .

 

 

مسابقه ...

 

 

 

 

این آیه چند با در قرآن آمده است ؟ فَذَرْهُمْ یَخُوضُوا وَیَلْعَبُوا حَتَّى یُلَاقُوا یَوْمَهُمُ الَّذِی یُوعَدُونَ
یکی از جوابها را انتخاب کنید
یک با
سه بار
دو بار
هیچکدام
امتیاز این سوال : 1
دسته ها :
X